Bahar Yorgunluğunu Nasıl Yenebiliriz

Bahar aylarında havaların değişmesinden metabolizmamız da nasibini alıyor. Bahar yorgunluğuna yol açan bu durum, her yaştan insanı etkiliyor. Önlemi alınmaz ise depresyona bile niçin olabiliyor.

Omurganızı açmak için avuçlarınız birbirine bakacak şekilde ellerinizi aldırın. Vücudunuzu dikleştirin, yukarıya doğru gerilin.

Sırayla sol veya sağ bacağınızı sandalyeye yerleştirin. Vücudunuzu dik tutun veya öne doğru eğilin. Kalçanızı geriye çıkartarak ayaklarınızı gerin. 30 saniye bu pozisyonda bekleyin.

Arkanıza yaslanmadan dik bir halde oturun. Ellerinizi ensenizde kenetleyerek dirseklerinizi birleştirmeye çalışın. Sonrasında aksi yöne doğru esnetin. Çeneniz gerilmiş veya yukarda olmalı.

Boynunuzu esnetmek için başınızın üst kısmını tutun, yavaşça sağa veya sola doğru çekin. Boynunuzu incitmeden elinizi çekime karşı ters direnç gösterin.

Bel için elinize uzun bir havlu alın, iki ucundan tutun. Kollarınızı yukarıda açıp gerin. Ayaklarınız omuz genişliğinde açık veya dik olmalı. Ayakta durağan(durgun) dururken bedeninizin üst kısmını sağa veya sola gerin.

Duvara ellerinizi yaslayın. Tek bacağınızı öne doğru bükün ötekini ise gerilmiş tutun. Topuğunuzu yerde tutarak duvarı itin. Hareketi iki bacağınız için de yapın.

Dizlerinizi bükerek kalça veya eklemlerinizi gerin.

Kolunuzu avuç içleri size bakacak şekilde kenetleyerek öne uzatın. Elleri veya başı ileri, sırtı geriye doğru esnetin.

Sırt omurlarınızı açmak için omuz başlarınızı yere yapıştırın. Omurlarınızın tek tek açıldığını hissedin.

Kollar arkaya bağlı, avuç içleri içe doğru, kolları belden yukarı kaldırın. Bir yandan ise göğsü öne iterek vücudunuzu esnetin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*