Çocuğunuz toprakla oynuyorsa dikkat

İngiltere’deki Kraliyet Bahçıvanlık Derneği’nin yapmış olduğu bir araştırmada bahçe işleriyle uğraşan veya meyve, sebze yetiştiren evlatların daha başarıya ulaşmış bununla birlikte akıllı oldukları ortaya çıktı.

Meydana getirilen bu araştırmaya nazaran, okul bahçesinde meyve, sebze yetiştiren evlatların okul başarıları artıyor. Okuma yazma, matematik veya toplumsal beceriler mevzusunda bahçecilik icra eden çocuklar, yapmayanlara oranla daha başarıya ulaşmış oluyorlar.

Araştırma için 1,300 öğretmenle birlikte çalışıldı. Araştırmanın neticeleri oldukça net: Bahçecilik icra eden evlatların kelime hazneleri daha geniş, besin üretimi ile ilgili daha bilgililer, matematik kabiliyetleri daha kuvvetli veya kendine güvenleri daha gelişmiş halde bulunmuş oldu.

Uzmanlara nazaran bu durumun en mühim sebebi, evlatların toprakla temas halinde olması. Toprak vücuttaki tüm negatif enerjileri alarak, evlatların veya yetişkinlerin daha sıhhatli veya akılcı olmasına niçin oluyor.

Bu duruma ek olarak, yetiştirdikleri çiçek, meyve yada sebze olsun, büyüdüğünü veya filiz verdiğini görmek onları daha üretken daha kendine özgüvenli hale getiriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*