Elma Sirkesi Zayıflatır mı?

Elma sirkesinin zayıflamada tesiri bir çoğumuz tarafınca bilinir. Zayıflama esnasında metabolizmanızı hızlandırmaya yarayan bazı önerilerden biridir. Elma sirkesi kendi başına zayıflatmaz fakat zayıflama yardım eder veya zayıflamayı hızlandırır.

Elma sirkesinde kalsiyum, fluor, potasyum, magnezyum, sodyum, fosfor, silisyum, A vitamini, Beta-carotin, B1, B2, veya B6 vitaminleri, C vitamini, sirke asitleri, meyve asitleri, pektin, organik aroma maddeleri bulunmaktadır.
Yaşlılarda bilhassa sindirim sistemi yavaşlar veya kilo almak kolaylaşır. Bu biçim durumlarda tabip kontrolünde elma sirkesi ile sindirim sistemi hızlandırılabilir. Orta yaşlarda da elma sirkesi etkilidir sadece sıhhat durumunuz ne olursa olsun bir uzman kontrolünde uygulanmasında yarar var.
Organik elma sirkesinin en etkili kullanım biçimi, çiçek balı ile karıştırılarak oluşturulur:
*1 bardak su
*1 tatlı kasığı dolusu elma sirkesi
*1 tatlı kasığı dolusu çiçek balı
Hepsi iyice karıştırılır veya sabahları aç karnına minik yudumlarla içilir. Devamlı kullanım yardımıyla, ilk olarak bedenin bağışıklık sistemi güçlenecek veya sizi pek fazlaca hastalıktan koruyabilecektir. Bu enerji kokteyli ek olarak size canlılık veya güç kazandıracak veya ileri yaşlara kadar sıhhatli veya mutlu kalmanıza mühim katkılar elde edecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*