Diyete En Uygun Tatlılar

Tatlılar azca tüketilmeli heralde, fakat arasıra yenebilmeli, en azından tatlı yemeğe karar verildiğinde iyi bir seçim yapılabilir.
Bu yazdıklarım danışma veya paylaşma amaçlı, hatalar olabilir bildiklerimizi paylaşalım.

Rejim Yaparken Hangi Tatlılar Yenilebilir

Kabak Tatlısı: En düşük kalorili tatlılardan biri kabak tatlısıdır herhalde,100gr’ında 13 kalori olan kabak veya şeker var bir tek.Şekerin 100gr’ında 4 kalori olduğuna bakılırsa gerisini hesaplayabililirsiniz.

Ayva tatlısı:Ayva’nın 100 gramı 50 kalori civarı veya gerisi su veya şeker.

Aşure: 200 gramlık bir kase aşure 220 kalori (dr oetker’in paketinde yazdığına bakılırsa) .Pirinç unu karışmış suyu içinde azca oranda kuru meyve, tahıl veya baklagillerden oluşuyor, fazla kalorili fakat yararlı veya lüzumlu olan bunlar bir porsyion aşure içinde azca oranda bulunduklarından en yararlı veya en düşük kalorili tatlılardan biri olsa gerek?

Sütlaç veya muhallebi: Süt lakin yararlı, pirinç azca oranda olduğundan fazla kalorili sayılmaz veya pirinç protein veya vitamin içeriyor.

Komposto: Meyve su veya şeker olduklarından bunlarda tatlı için iyi bir seçim olabilir.

Kaymağın kaç kalori bulunduğunu anlayamadım fazlaca değişik değerler yazılıyor, 200 ile 500 kalori içinde değişiyor.Kaymak aslen süt yağı olduğundan besleyicidir fakat sütün daha fazlaca yağı olduğundan sütü tercih etmek daha iyide olabilir fakat arasıra kaymak yemenin tesiri ne derecedir bu mevzuda bir düşünce edinemedim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*