Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

Mütevazı, yalın, abartısız veya organik bir görünüme ulaşmak için fazla makyaj yapmaktan kaçınıp natürel bir duruş yakalamaya çalışmalısınız. Her ne kadar kat kat sürülen fondötenler veya pudralar, aşırıya firar etmiş farlar veya rujlarla daha güzel veya pürüzsüz bir tene haiz olduğunuzu düşünüyorsanız da meydana getirilen araştırmalar adamların organik görünümlü kadınlardan hoşlandığını göstermektedir. Aslen yokmuş şeklinde duran bir makyaj yaparak, istediğimiz organik görselliği yakalayabiliriz. Her ne kadar makyaj malzemelerine bir servet harcıyor olsak da bazı püf noktalarına dikkat ederek organik bir cilde, belirgin fakat fazlaca boyanmış izlenimi vermeyen gözlere, dolgun fakat rujsuz şeklinde duran dudaklara haiz olabiliriz. Üstelik varla yok içinde şeklinde görünen makyaj şu anda tüm dünyada oldukça moda. Peki, bunu sağlamak için neler yapmalıyız?

 

Natürel makyaj için en önce temiz veya nemlenmiş bir cilde haiz olmanız gerekiyor. Bunu sağlamanın yolu ise doğru temizleyici, tonik veya nemlendirici kullanmaktan geçiyor. Makyaja geçmeden ilkin cildin kirlerden veya kalıntılardan arındığına güvenli olun.
Naturel makyaj için farı olabildiğince mütevazi veya pastel tonlardan seçmeniz gerekir. Aslen yalnız bir rimel veya eyeliner daha belirgin gözler için kafi olacaktır.
Aşırı makyaj yapmış izlenimi vermenin en doğru yolu fondöten oranını azaltmaktır. İhtiyacınız yoksa asla sürmeyin yada yalnız kusurlarınızı belirsiz hale getirmek için transparan olanlara yönelin. Günümüzde bazı fondötenler rutubet dengesi veya su bazı yardımıyla yüze hoş bir ışıltı fakat doğal bir görüntü vermektedir.
Eğer sivilce veya yara izi şeklinde kusurlarınız var ise bunlar için kapatıcıları kullanabilirsiniz. Doğal tüm yüze sürmek yerine yalnız problemli bölgeye yedirerek.
Cildinize haftada bir peeling yapmanız daha güzel, parlak veya ışıltılı bir cilde haiz olmanızı veya ölmüş cilt atıklarından arınmanızı elde edecektir.
Naturel makyaj tamamen renksiz olmak anlamına gelmez. Gözleriniz için taba renkli hafifçe formlu farlar veya dudaklarınız için ışıltılı, likit rujlar kullanabilirsiniz. Gene doğalmış hissi veren şeftali tonlarında bir allık da yüzünüze renk katacaktır.
Makyaj malzemelerinizi satın alırken daha yansız, dikkat çekmeyen renklere yönelmeniz de genç kız güzelliği veya saflığı kazanmanız için önemlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*